Публічний звіт голови Рокитнівської районної державної адміністрації М.Кушніра за 2017 рік.
Впродовж 2017 року робота райдержадміністрації була спрямована на виконання пріоритетних завдань, затверджених Програмою економічного та соціального розвитку Рокитнівського району на 2017 рік, а саме на забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку району та вирішення найважливіших питань. Основою для досягнення позитивних результатів стало формування дієвої управлінської команди, забезпечення відкритості та прозорості місцевої влади, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та залучення інвестицій, забезпечення оперативності у вирішенні нагальних питань та проведення багатопланової організаційної роботи апаратом районної державної адміністрації та її структурними підрозділами.
1.Промисловість
У звітному році забезпечено стабільну роботу та динаміку розвитку промислового комплексу.
Протягом 2017 року промисловими підприємствами району збільшено у порівнянні з 2016 роком виробництво щебеневої продукції на 37,2 відс., пляшки на 0,7 відс., пиломатеріалів на 28 відс., торф’яних паливних брикетів на 26,3 відсотка.
Позитивну динаміку зростання випуску продукції досягнуто завдяки збільшенню обсягів продукції усіма промисловими підприємствами.
|
Зростання обсягів промислової продукції забезпечило збільшення обсягів реалізації продукції.
Обсяг реалізованої промислової продукції за 2017 рік склав 614505,4 тис.грн., що на 41,4 відс., або на 179977,3 тис.грн. більше в порівнянні до 2016 року.
У структурі обсягу реалізації 74,5 відс. припадає на виробництво склотари; 14,6 відс. – на розроблення кар’єрів; 8,3 відс. – на виготовлення виробів з деревини; 2,6 відс. – добування торфу.
Частка району в обсягах реалізації промислової продукції області становить 1,8 відс.
2.Земельні відносини
Земельний фонд Рокитнівського району станом на 01.01.2018 становив 235,0 тис. га, з них: 41,3 тис. га (17,6 відс.) займають сільськогосподарські землі, в тому числі 40,2 тис.га – сільськогосподарські угіддя; під лісами та лісовкритими площами знаходиться 155,1 тис. га (66,0 відс.); забудовані землі займають 4,2 тис. га (1,7 відс.); болота – 29,88 тис. га (12,7 відс.); відкриті землі без рослинного покриву – 1,1 тис. га (0,5 відс.); води – 3,4 тис. га (1,5 відс.).
Впродовж 2017 року в районі продано 11 земельних ділянок комунальної власності під об’єктами нерухомого майна на суму 409,6 тис. грн. На земельних торгах (аукціонах) продано у власність чотири земельні ділянки на суму 67,6 тис. грн. та право оренди на три земельні ділянки, сума оренди за які складає 49,6 тис. гривень.
Станом на 01.01.2018 із заявами до органів місцевого самоврядування на отримання земельних ділянок звернулися 93 учасники АТО, надано 67 дозволів на розроблення документації із землеустрою на загальну площу 11,82 га. Із них 25 чол. оформили правовстановлюючі документи на земельні ділянки загальною площею 4,44 га.
Основним першочерговим завданням райдержадміністрації є поліпшення інвестиційного клімату району.
З метою створення сприятливих умов для залучення в район інвестицій систематично проводиться відповідна робота щодо визначення на територіях сільських рад земельних ділянок для реалізації інвестиційних проектів.
На веб-сайті райдержадміністрації розміщено інвестиційний паспорт Рокитнівського району, в якому надана інформація про район та про земельні ділянки і виробничі приміщення, які можуть бути запропоновані інвесторам для продажу або здачі в оренду.
Протягом січня – вересня 2017 року (останні статистичні дані) за рахунок різних джерел фінансування в підприємства та організації району залучено 78280,0 тис.грн капітальних інвестицій, що на 15,3 відс., або на 10390 тис.грн. більше у порівнянні з відповідним періодом 2016 року. Основними джерелами інвестування є власні кошти підприємств. У розрахунку на одну особу освоєно 1,4 тис.грн капітальних інвестицій.
В районі працює 10 підприємств, які є учасниками зовнішньоекономічної діяльності та мають частку іноземних інвестицій у статутному капіталі підприємства.
Обсяг залучених в економіку району прямих іноземних інвестицій станом на 1 жовтня 2017 року становив 1173,7 тис.. дол. США, з яких 88 відс. залучені у промислові підприємства.
Постійно проводилась робота із пошуку інвесторів. Як наслідок, в 2017 році в районі зареєстровані ТОВ «Прогрес-Полісся-Агро» та ТОВ « Рокитнівський аграрій», якими з населенням заключено договорів на 1000 га площ., проведено зяблевий обробіток грунту на площі 800 га.
4. Будівельна діяльність
За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (12200 тис. грн.) та співфінансування з районного бюджету (1200 млн.грн.) завершено будівництво ІІ-го пускового комплексу Рокитнівської центральної районної лікарні;
за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій виконані роботи по ремонту дахів дитячих садків у селах Масевичі, Кисоричі, Карпилівка на суму 1992 тис тис.грн., виконані роботи по капітальному ремонту санвузлів музичної школи в смт Рокитне на суму 190 тис.гривень.
за рахунок коштів районногобюджету:
виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонт дахів Масевицкого, Кисорицького, Карпилівського дошкільних навчальних закладів – 120 тис.грн.;
встановлені металопластикові вікна та двері в Кисорицькій та Дертівській загальноосвітніх школах – 133 тис.грн.;
придбано приміщення під гімнастичний зал для Дертівської загальноосвітньої школи I-III ст. та закуплено котел – 298 тис. грн.;
виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено експертизу по об’єкту «Будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям на території опорного загальноосвітнього навчального закладу «Рокитнівська загальноосвітня школа I-III ступенів №3» на вул. Горького, 32» – 20 тис. грн.;
із залишку освітньої субвенції:
проведено ремонт системи опалення Кам’янської і Блажівської загальноосвітніх шкіл – 20 тис.грн.;
виконані пусконалагоджувальні роботи для встановлення теплового лічильника в Рокитнівській загальноосвітній школі I-III ступенів №3 – 25 тис. грн.;
проведена експертиза робочого проекту по добудові шести класних кімнат зі спортзалом Кисорицької загальноосвітньої школи I-III ст. – 10 тис. грн.;
за рахунок коштів Березівської сільської ради виготовлено ескізний проект «Будівництво школи на 1152 учнівських місця по вул.Центральній в с.Березове» – 100 тис.гривень;
отримано субвенцію з державного бюджету за рахунок залишку з освітньої субвенції на оснащення опорних закладів в сумі 3258 тис.грн., за рахунок чого виконані роботи по капітальному ремонту внутрішньої системи опалення Рокитнівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 3;
за рахунок коштів обласного бюджету проведено ремонт системи опалення в дитячому садку с.Залавя (вартість робіт складає 255 тис.грн.).
Рокитнівськоюфілією «Райавтодор» виконано робіт на 8483 тис.грн., що у 2 рази , або на 4766 тис.грн. більше у порівнянні з 2016 роком.
До державної програми «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування» на 2017 рік було включено дві ділянки дороги Вежиця-Рокитне-Борове які ведуть до сіл Кисоричі та Масевичі, вартість виконаних робіт становить 2300тис. грн.
Нові дороги зявилися і в інших селах району. Завдяки цільовій субвенції здійснено капітальний ремонт дорожного покриття по вул. Заводській в с. Остки (499 тис.грн.), вул. Білоруській в с. Березове (386 тис.грн.), вул. Соборній в смт Томашгород (500 тис.грн.), вул. Калініна в с. Біловіж (226 тис.грн.). За кошти сільської ради виконані роботи по капітальному ремонту вул.Б.Хмельницького в с. Рокитне (150 тис.грн.).
Для проведення ремонтів в закладах культури району використано 214тис.грн., зокрема для клубу села Дерть придбано металопластикові вікна, в Блажівському сільському Будинку культури зроблено нову сцену; виготовлено технічні паспорти на Будинок культури с. Борове та районний Будинок культури;
Завершено капітальний ремонт фасаду Рокитнівського сільського Будинку культури ( 123 тис.грн).
У січні – вересні 2017 року в районі прийнято в експлуатацію 6,4 тис.м2 загальної площі житла, яке збудовано фізичними особами. Частка району в обласному обсязі прийнятого в експлуатацію житла становила 2,0 відсотка.
Продовжувалися роботи по газифікації населених пунктів району. Зокрема, Рокитнівськоюгазовою дільницею протягом 2017 року газифіковано 16 житлових будинків у селах Масевичі, Рокитне, Лісове та смт Рокитне.
5.Транспорт, зв’язок
Основним завдванням у сфері пасажирських перевезень та послуг зв’язку є гарантоване та ефективне задоволення потреб населення у безпечних та якісних послугах.
До складу пасажирської автомобільної системи району, яка обслуговує 18 обласних, 21 внутрішньорайонний та 7 міжобласних маршрутів, входять 22 перевізники – фізичні особи.
З автостанції смт Рокитне виконуються рейси міжобласних автобусних маршрутів Рокитне – Житомир, Рівне – Рокитне – Олевськ, Сарни – Київ через Рокитне.
Загальна експлуатаційна довжина залізничних колій у Рокитнівському районі становить 38 км. В районі знаходяться три залізнодорожні лінійні станції: в смт Рокитне, смт Томашгород та в с.Остки.
В районі проведено конкурс з визначення автомобільних перевізників для обслуговування приміських автобусних маршрутів загального користування, що не виходять за межі району.
Рокитнівським телекомунікаційним цехом електрозв’язку № 15 впродовж 2017 року підключено до мережі Інтернет 201 абонент, проте, відключено 380 абонентів стаціонарного зв’язку.
Поштова мережа району складається з 25 відділень. За 2017 рік надано послуг поштового зв’язку на 4721,0 тис.грн., що на 2,5 відс., або на 116,0 тис.грн. більше у порівнянні з 2016 роком.
Рокитнівською дільницею ПАТ «Рівнеобленерго» виконані роботи по ремонту електричних мереж, трансформаторних підстанцій та розчистку ліній електропередач на суму 312,0 тис.гривень.
За Програмою запровадженою Урядом, з початку дії районної програми відшкодування відсотків за кредитами, залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів, на 2015-2018 роки, укладено 169 кредитних договорів, та компенсовано з місцевого бюджету 108,1 тис. грн.
Основна робота у 2017 році була спрямована на видачу будівельних паспортів на забудову присадибних земельних ділянок індивідуальної забудови. Протягом року видано 203 будівельних паспорти забудови земельних ділянок. Організовано проведення 7 засідань містобудівної ради району та розглянуто 18 детальних планів (за межами населеного пункту)
Значна увага приділялася питанням благоустрою територій населених пунктів.
На виконання програм з благоустрою з бюджетів Рокитнівської селищної ради профінансовано роботи по освітленню вулиць; влаштуванню тротуарів, проведенню поточного ремонту вулиць.
Томашгородськоюселищною радою профінансовані роботи по розробленню проекту нормативів гранично допустимих скидів забруднюючих речовин,придбанно 10 каналізаційних люків та 15 баків для побутових відходів, закуплено шифер для перекриття житлового.
Рокитнівськоюсільською радою проводиться збирання та вивезення від населення, яке проживає в с.Рокитне, твердих побутових відходів.
Установи, що фінансуються з місцевих бюджетів, в повному обсязі розрахувались за спожиті енергоносії та отримані житлово-комунальні послуги.
На опалювальний період у школи району 100 — відсотково завезено тверде паливо: дрова паливні 4569 м3, торфобрикет 419 тн, щепи – 1220 м3.
8. Торгівля
Стратегія розвитку сфери торгівлі у 2017 році полягала у розширенні мережі споживчого ринку.
З початку року інфраструктура споживчого ринку району зросла на 22 об’єкти, в тому числі на 15 об’єктів у сільській місцевості.
Всього на споживчому ринку району станом на 01 січня 2018 року функціонують 441 магазин, 59 закладів ресторанного господарства, 23 кіоски, 24 аптечні заклади, 7 АЗС та промислово-продовольчий ринок.
Фактична забезпеченість торговельною площею на 1000 жителів в цілому по району становить 728 м2, що вдвічі більше встановленого нормативу.
Заклади торгівлі функціонують у кожному населеному пункті району, окрім с. Старики, куди продукти завозяться підприємцями.
У 20 населених пунктах району один раз у тиждень здійснюється виїзна торгівля промисловими та продовольчими товарами фізичними особами — підприємцями.
Загальний обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, без урахування обороту фізичних осіб-підприємців, у порівнянних цінах за січень – вересень 2017 року (останні статистичні дані) склав 121551,7 тис.грн., що на 32,2відс. більше у порівнянні з відповідним періодом 2016 року.
У зовнішньоекономічній сфері район співпрацює з партнерами 24 країн світу. У січні–вересні 2017 року експорт товарів становив 9,7 млн. дол. США, імпорт – 1,7 млн. дол. США. Порівняно з відповідним періодом 2016 року експорт та імпорт збільшилися відповідно на 8,4 відс і в 1,5 раза.
млн.дол.США |
Найбільші експортні поставки здійснювалися до Польщі та Німеччини.
Основу товарної структури експорту складали вироби із скла, деревина і вироби з деревини.
У загальному обсязі імпорту суттєва частка припадала на Польщу і Чехію.
У товарній структурі імпорту переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукція хімічної промисловості.
9.Підприємництво
Діяльність органів виконавчої влади району спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва.
В районі станом на 01 січня 2018 року підприємницьку діяльність здійснюють 809 фізичних осіб-підприємців та 470 юридичних осіб.
За 2017 рік зареєстровано 117 фізичних осіб-підприємців та 13 суб’єктів підприємницької діяльності юридичних осіб. Проте, у зв’язку із змінами до законодавства щодо обов’язкової сплати єдиного соціального внеску 128 фізичних осіб-підприємців припинили підприємницьку діяльність.
Для створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в районі функціонує Центр надання адміністративних послуг.Перелік адміністративних послуг, що надаються центром надання адміністративних послуг, налічує 51 послугу. Протягом 2017 року центром надання адміністративних послуг райдержадміністрації надано 3935 різних послуг.
На виконання заходів районної програми щодо надання фінансової підтримки суб’єктам малого підприємництва протягом 2017 року розпорядниками коштів місцевого бюджету з суб’єктами малого бізнесу району заключено п’ять договорів на закупівлю товарів та надання послуг на суму 2245,4 тис. гривень.
Завдяки розвитку малого підприємництва в районі функціонують торгівля, заклади послуг, пасажирські перевезення.
Результатом діяльності сфери малого підприємництва є зростання сплачених ними податків.
Надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва за січень – вересень 2017 року становили 38845,4 тис. грн., або 38,0 відс. від загальної суми надходжень. В тому числі надходження до місцевого бюджету склали 31715,2 тис грн. (48,9 відс.). Малими підприємствами сплачено до бюджету 28089,6 тис.грн., фізичними особами-підприємцями – 10795,0 тис.грн.В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 19,5 відс., або на 6359,1 тис.грн., а до місцевого бюджету – на 15,0 відс., або на 3131,8 тис. гривень.
У 2017 році забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.
За 2017 рік до бюджетів усіх рівнів надійшло 142233,5 тис.грн., що на 30,3 відс., або на 33070,3 тис.грн. більше у порівнянні з 2016 роком. В тому числі до загального фонду Державного бюджету надійшло 52783,0 тис.грн., платежі до Державного бюджету збільшилися в порівнянні з 2016 роком на 54,9 відс., або на 18096,5 тис.грн. До місцевого бюджету протягом 2017 року надійшло 89450,5 тис.грн., що становить 119,1 відс. до суми надходжень у 2016 році. В грошовому вираженні надходження до місцевого бюджету збільшилися на 14373,8 тис.гривень.
Надходження по єдиному соціальному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 2017 рік становлять 97062,0 тис. грн., і у порівнянні з 2016 роком збільшилися на 47,8 відс., або на 31378,2 тис. гривень.
До загального фонду бюджету району у 2017 році надійшло 84137,3 тис. грн. власних доходів, у тому числі надходження до районного бюджету склали 46629,3 тис. грн., а показники виконання планових обсягів становлять, відповідно, 111,0 та 105,2 відсотків. В порівнянні до 2016 року надходження доходів до бюджету району збільшились на 20636,9 тис. грн., до районного бюджету – на 15260,5 тис. гривень.
Серед органів місцевого самоврядування затверджений розпис власних доходів виконали 12 сільських та 2 селищні ради. Не забезпечено виконання планових показників по власних доходах Сновидовицькою (96,2 відс.) та Кам’янською (99,7 відс.) сільськими радами.
Бюджетом району отримано базову дотацію з державного бюджету в сумі 23825,9 тис. грн., додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я в сумі 31847,1 тис. грн., та стабілізаційну дотацію в сумі 1323,4 тис. грн., що становить 100 відс. до потреби.
Обсяг отриманих з державного бюджету субвенцій по загальному фонду склав 484761,0 тис. грн., або 99,6 відс. до затверджених призначень.
Забезпечено своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату за спожиті енергоносії та комунальні послуги.
До бюджету Пенсійного фонду України у 2017 році від суб’єктів господарювання надійшло 574,7 тис. грн. власних коштів, що на 8,1 відс., або на 43,1 тис.грн. більше ніж у 2016 році. Завдання виконано на 108,4 відс., додатково залучено 44,7 тис. гривень.
За рахунок власних коштів та коштів державного бюджету України на фінансування цільових пенсійних програм забезпечено своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій та грошової допомоги понад 13,1 тис. пенсіонерам, на що спрямовано 273780,2 тис. гривень.
Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій та допомог у 2017 році становила 29,8 відс.
11.Ринок праці
Протягом 2017 року з усіх категорій громадян, які перебували на обліку в службі зайнятості, працевлаштовані 1722 особи. Одного безробітного працевлаштовано шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
До участі в громадських та тимчасових роботах залучено 157 безробітних. Частка безробітних, які були залучені до участі в оплачуваних громадських роботах, де фінансування здійснюється пропорційно з Фонду на випадок безробіття та коштів місцевого бюджету, становить 7 осіб.
Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли 466 безробітних.
Послугами служби зайнятості скористались 9 внутрішньопереміщених осіб, з яких 1 особу працевлаштовано. З демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, послугами користуються 63 особи. Протягом звітного періоду 19 учасників АТО працевлаштовано, 3 особи брали участь у тимчасових роботах.
Кількість вільних робочих місць, заявлених роботодавцями до Державної служби зайнятості на 01.01.2018 становить 13 вакансій у 10 роботодавців. При цьому, навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце, вакантну посаду складало 58 осіб.
Чисельність незайнятих громадян порівняно з початком року зменшилася на 22,3 відс. або на 217 чол. і станом на 01.01.2018 становила 754 особи.
12. Заробітна плата та доходи населення
Заробітна плата є основним джерелом доходу населення району.
Середньомісячна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій району у ІІІ кварталі 2017 року (останні статистичні дані) склала 4827 грн, що на 42,5 відс. більше порівняно з ІІІ кварталом 2016 року.
За статистичними даними в районі відсутня заборгованість із виплати заробітної плати.
Середній розмір призначеної пенсії збільшився в порівнянні з початком року на 15,8 відс., або на 236,9 грн., і станом на 01 січня 2018 року становив 1739,0 гривень.
13. Соціальний захист
Особлива увага в звітному періоді приділялась соціальним питанням.
За 2017 рік район отримав 265849,4тис.грн. субвенції із державного бюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам. Станом на 01.01.2018 заборгованість по виплатах державної соціальної допомоги відсутня.
На виконання програм соціального захисту населення району, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, за 2017 рік профінансовано 51413,.3 тис.грн., заборгованість становить 2 333,9 тис. гривень.
Аптечним та медичним закладам відшкодовано кошти в сумі 1701,2 тис.грн. за ліки по безкоштовних рецептах лікарів та пільгове зубопротезування
Протягом року в санаторно-курортних закладах оздоровлено 58 дітей — інвалідів, захворювання яких пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС, та 391 особу І категорії, які мають захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Для покращення роботи з соціального захисту громадян та інвалідів в районі діє територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), послугами якого протягом 2017 року охоплено 1655 громадян.
В 2017 році з районного фонду «Допомога» 536 малозабезпечених громадян, інвалідів, осіб, переміщених із території АТО, поранених осіб та учасників АТО отримали допомогу на загальну суму 499,5 тис. гривень.
17 інвалідів та малозабезпечених осіб району отримали допомогу з обласного фонду соціального захисту інвалідів на суму 10,9 тис. гривень.
Профінансовано коштів на оплату житлово-комунальних послуг по пільгах та субсидіях на суму 22242,2 тис.грн., та витрати на придбання скрапленого газу та твердого палива на суму 12317,2 тис. гривень.
Виплачено одноразову грошову допомогу одній матері-героїні на суму 16,0 тис. гривень.
В 2017 році виплачено одноразову допомогу 665 ветеранам війни на загальну суму 586,6 тис.грн. Крім того, 208 учасників бойових дій АТО отримали дану допомогу на загальну суму 249,9 тис.гривень.
Впродовж року прийнято документи від 180 інвалідів для забезпечення їх засобами реабілітації. Отримали безкоштовно від заводів-виробників 38 технічних засобів реабілітації для інвалідів району. 125 інвалідам району видані направлення в протезні цехи. У 2017 році забезпечені санаторно-курортними путівками 37 інвалідів, учасників бойових дій АТО, ветеранів війни.
Виявлені 105 осіб, які приїхали до Рокитнівського району з окупованої території, з них 70 дорослих та 35 дітей (48 сімей). 53 сім’ї повернулись на попереднє місце проживання або виїхали на тимчасове проживання в іншу область.
Направлено двох дітей-інвалідів в Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, трьох інвалідів направлено на комплексну реабілітацію.
Протягом року значна увага приділялася призначенню субсидій на
житлово-комунальні послуги та тверде паливо і скраплений газ. У 2017 році 100-відсотково проведений перерахунок житлових субсидій на опалювальний період 2017/2018 років. Станом на 01.01.2018 кількість отримувачів житлової субсидії становила 1699 осіб.
14. Соціально-правовий захист дітей
У 2017 році на обліку перебувало 137 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За рік 24 дітям встановлено статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
На території району зареєстровано один дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 6 дітей, та шість прийомних сімей, в яких проживає 11 дітей.
Створено реєстр обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Систематично здійснюються перевірки умов утримання та виховання сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах.
З метою попередження злочинності та бездоглядності серед неповнолітніх службою у справах дітей райдержадміністрації протягом року проведено 182 рейди — перевірки «Діти вулиці». Відповідно до Плану заходів з виконання у 2017 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2017 року» з районного бюджету виділено 64,0 тис. грн. для проведення рейдів «Діти вулиці», «Урок», заходів до Дня захисту дітей, Дня усиновлення, Дня Святого Миколая.
Працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проінспектовано 180 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується 441 дитина.
Протягом 2017 року в районі забезпечено оздоровленням 515 дітей, що становить 4,6 відс. від загальної кількості дітей шкільного віку, з яких 100 відс. дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування 30 відс. дітей-інвалідів, в тому числі 10 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, оздоровлено на базі державного підприємства українського дитячого центру «Молода гвардія» та ДП МДЦ «Артек» .
У 2017 році на проведення молодіжних та дитячих масових заходів з районного бюджету використано 5,0 тис.грн.
15. Охорона здоров’я
У 2017 році заклади охорони здоров’я надавали медичну допомогу на первинному і вторинному рівнях, забезпечували рівний доступ жителів району до якісних медичних послуг. Витрати на медичну сферу склали 55679,3 тис. грн., і збільшився у порівнянні з 2016 роком на 39,1 відс., або на 15658,3 тис. гривень.
Медико-санітарну допомогу населенню району надають комунальний заклад охорони здоров’я «Рокитнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Рокитнівської районної ради Рівненської області, до складу якого входять 10 лікарських амбулаторій загальної практики / сімейної медицини та 30 фельшерсько – акушерських пунктів, Рокитнівська центральна районна лікарня та комунальний заклад «Рокитнівська районна стоматологічна поліклініка».
Для надання стаціонарної допомоги в Рокитнівській центральній районній лікарні функціонує 231 стаціонарне ліжко, та 93 ліжка денного перебування в амбулаторних закладах.
У 2017 році з районного бюджету на виконання заходів районної програми «Діти Рокитнівщини» профінансовано 45,7 тис. гривень. По програмі лікування цукрового діабету з державного бюджету використано 351,1 тис. гривень.
Діє урядова програма «Доступні ліки», яка дає змогу забезпечувати безкоштовними ліками або з частковою доплатою категорії населення, яке хворіє на цукровий діабет, бронхіальну астму та серцево-судинні захворювання. З початку дії програми реалізовано ліків для населення на суму 755,1 тис.грн.
З метою покращення та наближення медичної допомоги населенню, згідно з затвердженими графіками, здійснюються виїзди лікарських бригад в населені пункти району.
16.Освіта
Станом на 01.01.2018 у районі функціонує 30 навчальних закладів, що надають послуги у здобутті дошкільної освіти, з них 19 дошкільних навчальних закладів (17 дошкільних навчальних закладів загального розвитку, 2 дошкільні заклади комбінованого типу).
У дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах станом на 01.01.2018 виховувалося 2059 дітей, показник охоплення дітей суспільним дошкільним вихованням складає 38 відс. проти 32 відс. у 2016 році. Усіма формами дошкільної освіти від 3 до 6 років охоплено 98 відс. від загальної кількості дітей відповідного віку.
Особлива увага приділяється охопленню дошкільною освітою дітей 5-ти річного віку. В районі налічується 1267 дітей п’ятирічного віку. Серед них 100 відс. по селищах та 95 відс. по селах району відвідують дошкільні навчальні заклади.
Протягом 2016-2017 навчального року відкрито дві групи у діючих дошкільних закладах: у Масевицькому дошкільному навчальному закладі «Сонечко» четверта група на 25 місць та у Залавському дошкільному навчальному закладі «Сонечко» друга група на 15 місць. З метою оптимізації мережі навчальних закладів та охоплення дітей дошкільного віку навчанням продовжуюють створюватись навчально-виховні комплекси «Загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад». З 01.03.2017 перепрофільовано три загальноосвітні навчальні заклади у навчально-виховні комплекси «Загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад».» в селах Заболоття, Дубне, Переходичі, у яких функціонує три групи з 52 дітей.
Мережа загальноосвітніх навчальних закладів налічує 37 навчальних закладів (35 загальноосвітніх навчальних закладів, та 2 початкові навчальні заклади).
З метою оптимізації загальноосвітніх навчальних закладів та створення оптимальних умов для навчання та виховання учнів реорганізовано у філії шість загальноосвітніх шкіл І ступеня шляхом приєднання до закладів освіти вищого ступеня. Відповідно до перспективного плану формування опорних шкіл на 2016–2017 роки в районі створено опорний загальноосвітній навчальний заклад «Рокитнівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №3».
На оснащення сучасної матеріально-технічної бази опорних шкіл засобами навчання (кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням), впровадження енергозберігаючих технологій з державного бюджету у 2017 році виділено 3257,8 тис.грн. Завдяки цьому в опорному закладі оснащено кабінети комп’ютерною та мультимедійною технікою, поповнено навчально- методичну базу кабінетів ( придбано 5 кабінетів ), проведено заміну системи опалення.
В навчальних закладах функціонує 42 навчальних комп’ютерних комплекси. Регулярно та в повному обсязі здійснюється оприлюднення нормативних документів на порталі «Освіта Рівненщини». Функціонують сайти відділу освіти районної державної адміністрації (методичного кабінету) і всіх навчальних закладів району.
У 2017 навчальному році у 35 навчальних закладах були організовані літні мовні табори, до роботи у яких було залучено 1211 дітей.
В районі проведено перший етап конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук, в якому взяли участь 41 дитина. Призові місця вибороли 35 учнів. Переможцями ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт стали 18 учасників. До участі у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт журі було рекомендовано 2 учні.
Переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стали 19 учнів. У ІІІ етапі олімпіади «Юне обдарування» учениця 4 класу виборола ІІІ місце з української мови. Учениця 11 класу Опорного загальноосвітнього навчального закладу «Рокитнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» стала призером на Всеукраїнському етапі VII мовно-літературного конкурсу учнівської творчості імені Тараса Шевченка. Учениця 8 класу Березівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст..-дошкільнийнавчальний заклад» виборола ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій «ITalent».
Організовано підвезення 409 учнів, 48 вихованців дошкільних навчальних закладів та 177 педагогічних працівників, що становить 100 відс. до потреби. Підвезення 370 учнів та 87 вчителів здійснюється шкільними автобусами, решта підвозяться орендованими та рейсовими автобусами за угодами.
17. Фізкультурно – оздоровча та спортивно-масова робота
Райдержадміністрацією значна увага приділяється розвитку спортивного руху. Діє Рокитнівська дитячо-юнацька спортивна школа Рокитнівської районної ради, комунальний заклад «Рокитнівський районний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», футбольний клуб «Полісся-Рокитне», Рокитнівське районне фізкультурно-спортивне товариство «Колос», Рокитнівські районні федерації футболу, настільного тенісу, шахово-шашкова федерація, асоціація вільної боротьби.
На виконання заходів районної програми розвитку фізичної культури і спорту у 2017 профінансовано з бюджету району 264,0 тис. грн.
В районі культивуються шість видів спорту (бокс, баскетбол, вільна боротьба, футбол, настільний теніс, гирьовий спорт ).
В дитячо-юнацькій спортивній школі працюють 10 тренерів та займаються 388 дітей. У 2017 році 11 вихованцям ДЮСШ присвоєно звання «Кандидат у майстри спорту України».
Забезпечено проведення спортивно-масових заходів та участь команд району в обласних змаганнях.
В рамках Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» в Рокитнівському районі за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення облаштовано 47 відкритих спортивних споруд для занять з оздоровчої фізкультури та масового спорту.
З метою розвитку та підтримки паралімпійського руху в районі функціонує комунальний заклад «Рокитнівський районний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», в якому займаються 28 вихованців з особливими потребами. У 2017 році на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань та заходів з інвалідного спорту з районного бюджету виділено 9,0 тис. гривень.
18.Культура
В районі збережено мережу установ і закладів культури, яка включає 76 установ і закладів, у яких діють 174 колективи аматорської творчості. Дев’ять колективів аматорської творчості носять звання «народний» та п’ять – «зразковий».
Народний аматорський вокальний ансамбль «Обрій» та народний аматорський ансамбль української пісні «Калина» районного будинку культури прийняли участь в обласному відкритому фестивалі народного мистецтва «Водіння куста» в с. Сварицевичі Дубровицького району.
Вокально – хореографічний ансамбль «Живограй» Сновидовицького сільського Будинку культури прийняв участь в культурно-мистецьких заходах з нагоди відзначення 26-ої річниці незалежності України в м. Новопсков Луганської області.
Народний аматорський ансамбль української пісні «Калина» прийняв участь в обласному фестивалі народної творчості та побуту «Барви Надстир’я» в м. Вараш, у Всеукраїнському фестивалі «Олевська республіка» в м. Олевськ Житомирської області та в обласному відкритому фольклорно – етнографічному фестивалі «Журавлина» в смт Зарічне.
Народний аматорський хоровий колектив «Льоноцвіт» Рокитнівського сільського Будинку культури брав участь в обласному концерті до Дня захисника України та 75- річчя утворення УПА.
Проведена робота щодо паспортизації 9 об’єктів культурної спадщини району: братська могила радянського воїна В.О. Шабанова і партизана Б.М. Іщанова у с. Борове, пам’ятники воїнам-землякам у селах Карпилівка, Кисоричі, Масевичі, братські могили радянських воїнів у селах Сновидовичі, Березове та смт Томашгород, пам’ятник жертвам фашизму у с. Старе Село, пам’ятник воїнам-визволителям у с.Рокитне.
Встановлено охоронний знак на пам’ятки археології національного значення «Курганний могильник IX-XIII століття» в с. Глинне урочища «Юзефін». В 2017 році встановлено інформаційно — вказівний знак європейського зразка до туристичного об’єкта «Юзефінський дуб».
У рамках програми розвитку туризму щорічно фольклорні колективи району приймають участь у регіональному відкритому етно-тур-фесті «Бурштиновий шлях», що проходить в смт Володимирець.
В центральній районній бібліотеці діє веб-сайт бібліотеки «Рокитнівщина краєзнавча», в якому представлено розділ «Туристична Рокитнівщина».
З метою популяризації інноваційних послуг серед бібліотек району проведений районний конкурс фотосвітлин «Бібліотека в просторі і часі». Поповнення фондів бібліотек району періодичними виданнями здійснено на суму 23,5 тис. гривень.
В бібліотеках сіл Рокитне, Кисоричі, Блажове, Карпилівка, Залав´я створені краєзнавчі музеї, експозиції яких розкривають історію сіл та культурну спадщину краю.
В закладах освіти району діє 5 шкільних музеїв: «Шляхами історії рідного краю» (Боровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), «Етногорафічно-краєзнавчий музей» (Дертівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), «Музей історії рідного краю» (Блажівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), «Світлиця» (Кисорицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), «Музей побуту рідного краю» (Томашгородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2), 10 народознавчих кімнат та 21 народознавчий куточок.
Для зміцнення матеріально-технічної бази сільських закладів культури району витрачено 198,0 тис. грн, зокрема: для клубу села Дубно придбано музичну апаратуру на суму 14,6 тис. грн., жалюзі на вікна (4,8 тис. грн.), для Блажівського сільського Будинку культури придбано шаровари та крайки (1,0 тис.грн.), для районного Будинку культури придбано сценічні костюми на суму 15,0 тис. грн., для клубу села Осницьк – музичну апаратуру на суму 11,0 тис. грн, для районної музичної школи – баян ( 10,0 тис. грн.), для клубів сіл Вежиця, Обсичі та Будинку культури села Томашгород – музичну апаратуру на суму 50,8 тис. гривень.
Клубними установами і закладами культури району у 2017 році надано платних послуг на суму 494,8 тис. грн., що на 150,8 тис.грн. більше ніж у 2016 році.
19. Охорона навколишнього природного середовища
В районі за кошти місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища в сумі 108,4 тис.грн. проведено упорядкування сміттєзвалищ твердих побутових відходів. Також на території Рокитнівської сільської ради проведено заходи з відновлення і підтримання гідрологічного режиму та санітарного стану русла р.Бунів, витрати склали 26,4 тис. гривень.
Проведено інвентаризацію місць накопичення непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин. На територіях Борівської та Карпилівської сільських рад виявлено по 1тн непридатних хімічних засобів захисту рослин невідомого походження.
В рамках Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру» проведено роботу з озеленення окремих територій в смт Рокитне та с.Остки, також проведено роз’яснювальну роботу з місцевим населенням щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.
20.Організаційна робота
Впродовж минулого року було опрацьовано, проведено перевірку на відповідність чинному законодавству 328 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації, щомісяця здійснювався аналіз рішень виконкомів сільських, селищних рад відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 1999 №330 «Про порядок контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади».
До райдержадміністрації надійшло 390 звернень від громадян щодо надання матеріальної допомоги для лікування, або ліквідації наслідків стихійних лих. З цією метою з районного бюджету було виділено 220,2 тис. грн.
Всього у 2017 році проведено 11 засідань колегії райдержадміністрації, на яких розглянуто 25 питань.
21. Надзвичайні ситуації
За 2017 рік в Рокитнівському районі сталося 65 пожеж (у 2016 – 62 пожежі). Прямі матеріальні збитки від пожеж за 2017 рік становлять 8 млн. 304 тис. грн.На пожежах виявлено загиблими 3 особи, 1 особу травмовано.
Розподіл пожеж за типами населених пунктів
Збільшення кількості пожеж спостерігалось в Глиннівській сільській раді.
Більшість пожеж виникли в житловому секторі – 54 пожежі за 2017 рік.
Більша частка пожеж припадає на сільську місцевість. Загалом, у сільській місцевості зафіксовано 55 пожеж, у селищах міського типу — 8 пожеж.
Розподіл пожеж за причинами їх виникнення
Протягом 2017 року основними причинами виникнення пожеж в районі були:
— ПППБ при експлуатації печей – 6 випадки;
— необережне поводження з вогнем – 24 випадків;
— ППМтаЕелектроустановок – 30 випадків;
— підпали – 2 випадки;
— пустощі дітей з вогнем – 1 випадків;
. грозові розряди – 2 випадків.
Питома вага пожеж за причинами їх виникнення
Розподіл загиблих внаслідок пожеж за місяцями
Сприяли загибелі людей на пожежах наступні обставини:
— нетверезий стан загиблих – 1 випадок 1 загиблий;
— пустощі дітей з вогнем – 2 загиблих дітей.
Розділ пожеж по селищних та сільських радах
22. Оборонна робота
З метою профілактики правопорушень, протидії злочинності в районі діє районна комплексна Програма профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на 2016 – 2020 роки (далі – Програма), схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 16 червня 2016 року №149 та затверджена рішенням сесії районної ради від 15 липня 2016 року №114.
Протягом 2017 року з районного бюджету Рокитнівському відділенню поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області на паливно-мастильні матеріали було виділено кошти в сумі 70 тис. грн.
Райдержадміністрацією було ініційовано винесення питання щодо встановлення систем відеоспостереження в смт. Рокитне на сесію Рокитнівської селищної ради.
Протягом 2017 року з місцевого бюджету на зазначені цілі було виділено кошти в сумі 50 тис. грн. та встановлено 3 одиниці відеоспостереження в смт. Рокитне по вул. Незалежності.
З метою забезпечення публічного порядку та безпеки під час проведення масових заходів було забезпечено:
— перекриття руху громадського автотранспорту;
— охорону громадського порядку і безпеки.
Протягом звітного періоду суттєво зменшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я громадян (64 проти 94 за аналогічний період минулого року), питома вага яких становить 10% (2016 рік – 13,6%).
Впродовж 2017 року зареєстровано 4 кримінальні правопорушення про заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень (6 упродовж 2016 року або менше на 33,3%).
Викрито 1 (протягом 2016 року — 0) кримінальне правопорушення, пов’язане з хабарництвом, за фактом отримання неправомірної вигоди.
Упродовж 2017 року Рокитнівським відділом Сарненської місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 4-х протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно 2-х осіб. Постановами Рокитнівського районного суду Рівненської області винних осіб звільнено від адміністративної відповідальності у зв’язку з малозначністю діяння.
В порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» органами прокуратури району винесено близько 15 подань з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією, за результатами розгляду яких 7 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Зменшилась кількість (на 100%) розбійних нападів та вимагань, а також кількість грабежів та шахрайств (на 40%).
Протягом 2017 року до Рокитнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області надійшло 22 повідомлень у сфері незаконного обігу вогнепальної зброї, вибухових речовин та вибухових пристроїв. За всіма повідомленнями прийнято рішення про внесення відомостей до ЄРДР, передбаченого ст. 263 Кримінального кодексу України.
Протягом 2017 року Рокитнівським відділенням поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області проведено цільові оперативно-профілактичні операції «Автомобіль», «Зброя та вибухівка», «Розшук», «Мак», «Канікули», «Мігрант», «Ялинка», «Піротехніка», «Нагляд», «Валюта».
Правоохоронними органами району, райдержадміністрацією та державними лісовими господарствами забезпечено оперативно-інформаційну взаємодію з метою виявлення та розкриття фактів з незаконного видобутку бурштину-сирцю.
Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 02 червня 2014 року №86 (зі змінами від 23 серпня 2016 року №213) «Про комісію по обстеженню порушених земельних ділянок внаслідок видобування корисних копалин на території Рокитнівського району» в районі затверджено склад відповідної комісії (далі – комісія).
Протягом 2017 року проводились засідання комісії та оперативні міжвідомчі наради щодо шляхів врегулювання проблеми незаконного видобутку бурштину-сирцю в межах Рокитнівського району.
З метою посилення контролю щодо виявлення фактів незаконного видобутку бурштину-сирцю на території району прийнято доручення голови райдержадміністрації від 21.04.2017 №1684/02-23/17 відповідно до якого райдержадміністрацією забезпечено щоденне інформування правоохоронних органів та облдержадміністрації щодо виявлення таких фактів.
За наслідками проведення колегії райдержадміністрації прийнято відповідне розпорядження голови райдержадміністрації від 03.05.2017 №112 «Про заходи з метою протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю на території Рокитнівського району».
Протягом 2017 року до Рокитнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області надійшло близько 660 повідомлень щодо незаконного видобутку бурштину-сирцю на території району, з яких:
— 58 внесено до ЄРДР;
— 570 приєднано до ЄРДР;
— 11 приєднано до матеріалів єдиного обліку, які приєднані до ЄРДР;
— 21 розглянуто згідно Закону України «Про звернення громадян».
Крім того, по кримінальних провадженнях по фактах незаконного видобутку та перевезення бурштину-сирцю з числа зареєстрованих в поточному році прийняті наступні рішення:
— закрито 37;
— з обвинувальним актом 1.
Вилучення предметів в ході протидії фактам незаконного видобутку бурштину-сирцю на території району працівниками Національної поліції |
|
Порівняльна таблиця (станом на 28.12.2017) |
|
2017 рік |
2016 рік |
бурштин-сирець – 84,13 кг. | бурштин-сирець – 200,535 кг. |
мотопомпи – 10 | мотопомпи – 11 |
пожежні рукави – 24 | пожежні рукави – 28 |
резиновий водозабірник – 1 | резиновий водозабірник – 3 |
тички – 4 | тички – 10 |
автомобілі –17 | автомобілі – 10 |
квадроцикли – 1 | мотоцикли – 2 |
трактори – 1 | |
причепи – 1 | |
лопати – 5 | |
сачки – 7 |
Протягом минулого року в межах району систематично здійснювались відпрацювання оперативного штабу з протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю ГУНП в Рівненській області (працівники роти особливого призначення, патрульної поліції).
Інформуємо, що відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 21 червня 2010 року №208 (зі змінами від 22 листопада 2016 року №303) в районі створена районна робоча група щодо перевірки об’єктів переробки деревини та вивезення її за межі району (далі – робоча група).
Протягом 2017 року проводились засідання та систематичні виїзди робочої групи з метою встановлення фактів незаконної порубки лісу, походження деревини на території об’єктів переробки деревини.
Крім того, в районній газеті «Новини Рокитнівщини» періодично публікувались матеріали щодо відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері лісокористування, використання надр.
Одним з пріоритетних завдань, над яким працювала райдержадміністрація було зміцнення обороноздатності нашої держави. Багато уваги приділялось сприянню комплектуванню Збройних Сил України особовим складом на контрактній основі.
Таким чином, 37 жителів району підписали контракти на військову службу. Виконано комплекс заходів по національно-патріотичному вихованню молоді, вдосконаленню військового обліку та призову громадян на строкову військову службу.
У Збройні Сили України було відправлено 43 призовників (100% виконання планового завдання).
Для організованої доставки резервістів на навчальні збори з районного бюджету було виділено 15 тис. грн.
Райдержадміністрація всіляко підтримувала роботу щодо відправлення військовим підрозділам на Сході України гуманітарної допомоги у вигляді одягу, продуктів харчування та іншого.
Протягом 2017 року при голові райдержадміністрації проведено 5 засідань районної міжвідомчої комісії з питань запобігання порушень державного кордону в Рокитнівському районі та 3 міжвідомчі наради за участю представників відділу прикордонної служби «Березове», правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування.
З метою запобігання порушень державного кордону протягом минулого року в населених пунктах прикордоння району проведено сходи сіл за участю керівного складу відділу прикордонної служби «Березове», Рокитнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області, голови райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.
Крім того, в районній газеті «Новини Рокитнівщини» запроваджено рубрики «До уваги жителів прикордоння!», «Прикордонна служба інформує», в яких періодично публікуються матеріали щодо:
— відповідальності за порушення перетину кордону згідно чинного законодавства України та Республіки Білорусь;
— механізму, порядку перетину державного кордону під час функціонування тимчасового спрощеного пропуску громадян через українсько-білоруський державний кордон.
23. Надання адміністративних послуг
Основним завданням у сфері надання адміністративних послуг є створення зручних і сприятливих умов для отримання послуг громадянами та спрощення процедур надання таких послуг. Надання адміністративних послуг здійснюється за принципом «єдиного вікна».
В 2017 році було надано 51 адміністративних послуг, на кожну з них суб’єктами надання адміністративних послуг розроблені інформаційні та технологічні картки. Перелік та інформаційні картки адміністративних послуг розміщено на інформаційних стендах у доступному та зручному для суб’єктів звернення місці та розміщено на веб-сайті Рокитнівської райдержадміністрації.
Кількість адміністративних послуг, що надавались в розрізі суб’єктів надання адміністративних послуг у 2017р. (всього 51 послуга)
Структурні підрозділи Рокитнівської райдержадміністрації – 27%
Територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади – 49%
Структурні підрозділи Рівненської облдержадміністрації – 24%
Упродовж 2017 року за наданням адміністративних послуг звернулося 7446 суб’єктів звернень. Центром надання адміністративних послуг прийнято 3942 заяви на отримання адміністративних послуг, з них: 857 – послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно; 2792 – послуги відділу у Рокитнівському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області; 242 – послуги відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації; 33 – послуги з державної реєстрації громадських об’єднань; 18 – послуги з видачі документів дозвільного характеру.
— надано 3504 консультацій адміністраторами Центру надання адміністративних послуг;
— видано 3787 результатів адміністративних послуг суб’єктам звернень.
1. Послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно – 21,8%
2. Послуги відділу у Рокитнівському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області – 70,9%
3. Послуги відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та
житлово-комунального господарства райдержадміністрації – 6%
4. Послуги з державної реєстрації громадських об’єднань – 0,85%
5. Послуги з видачі документів дозвільного характеру – 0,45%
Підсумовуючи викладене, треба зазначити, що робота районної державної адміністрації проводиться відкрито та гласно. З метою найбільш повного, якісного інформування населення про свою діяльність, районною державною адміністрацією здійснюється висвітлення основних подій та заходів, які проводяться в районі, на районній сторінці офіційного веб-сайту Рокитнівської районної державної адміністрації та на сторінках районної газети «Новини Рокитнівщини». Інформаційна політика районної державної адміністрації направлена на задоволення потреб жителів району, на висвітлення інформації про діяльність органів державної влади, якнайширшого висвітлення заходів, що проводяться структурними підрозділами районної державної адміністрації та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади.
З повагою,
Голова районної державної адміністрації М. Кушнір